آچار فیلر

تماس با کارشناسان فروش: 09106166803

یکی از ابزارهایی که در آزمایشگاه ها، در تعمیرگاه خودرو و هم برای تعمیر کلیه دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و یا برخی اوقات جهت تنظیم کردن فاصله سیم های ساز های مختلف در رشته موسیقی نیز استفاده می شود ست های آچار فیلر می باشد و از آچار فیلر برای تنظیم فاصله بین قطعات فلزی استفاده می شود و میزان فاصله بین قطعات موتور خودرو یا دستگاه های صنعتی را اندازه گیری می کند. این آچار از یک دسته صفحه فلزی با ضخامت های مختلف بسیار دقیق که با واحد میلی متر یا اینچ اندازه گذاری شده تشکیل شده است.  برای ساخت آچار فیلر گیری از فلزاتی استفاده می شود که کمترین میزان انقباض و انبساط را داشته باشد.
فاصله ی بین قطعات فلزی که در ارتباط با یکدیگر هستند به عوامل مهمی مانند جنس فلز و آلیاژ قطعه فلزی، ضخامت و میزان طول قطعات و میزان درگیری یا ارتباط با قطعات دیگر رابطه مستقیم دارند و در هر قطعه بنا به جنس و محل قرارگیری آن فاصله کاملا مشخصی وجود دارد که حفظ این فاصله هنگام تعمیر و یا باز و بسته کردن موتور امر بسیار مهمی است که هر مکانیک و یا تعمیرکاری باید میزان این فاصله را در نظر بگیرد و با آچار فیلر این فاصله را دقیقا حفظ نماید.

آچار فیلرهای چاقویی در انواع گوناگون در بازار موجود می‌باشد که از آن برای فیلر گیری بین دو صفحه فلزی یا دو قطعه فلزی استفاده می‌شود.

آچار فیلر

فهرست