دیتالاگر

تماس با کارشناسان بخش فروش: 09106166803

دیتالاگر وسیله‌ای الکترونیکی بوده که داده‌ها  را که بوسیله حسگرهای تعبیه شده در دستگاه یا ابزار و حسگر خارجی تامین می‌شوند را در طول زمان یا در رابطه با مکان ذخیره می‌کند.

این داده ها می توانند دما، کشش، جابجایی، جریان، فشار، ولتاژ، مقاومت، توان و بسیاری پارامترهای دیگر باشند. دیتالاگرها شامل رنج بسیار وسیعی از محصولات می باشند. از یک دستگاه ساده اندازه گیری تا دستگاه های پیچیده تری که تحلیل های گوناگونی را بر روی داده ها انجام می دهد. جمع آوری و ذخیره داده ها نیاز بسیاری از پروژه ها را بر طرف می کند.

دیتالاگرها از سنسورها برای تبدیل پدیده ها و محرک های فیزیکی به سیگنال‌های الکترونیکی مانند جریان یا ولتاژ استفاده می‌کنند. سپس این سیگنال‌های الکتریکی به داده های باینری تبدیل شده و به رایانه یا حافظه مورد نظر انتقال داده می شوند. این داده های باینری به راحتی می توانند توسط برنامه های رایانه ای مورد تحلیل قرار گیرند و بر روی دیسک سخت رایانه یا رسانه های ذخیره سازی از جمله کارت حافظه، CD، DVD و غیره ذخیره شوند.

انواع دیتالاگر

دیتالاگر دما

اندازه گیری و ثبت داده های مربوط به دما راهکاری مطمئن جهت نگهداری زنجیره تامین است. با ثبت این داده ها هنگام بروز رویدادی مربوط به دما، سیستم هشداری برای کاربر ارسال نموده و به این ترتیب از پدید آمدن آسیب‌های مرتبط با دما جلوگیری خواهد نمود. دستگاه دیتالاگر دما اغلب جهت نظارت و مدیریت حمل و نقل در صنایع زنجیره تامین سرد و جمع آوری داده های دمایی از محیط های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 دیتالاگر رطوبت

دیتالاگر رطوبت قادر به اندازه گیری سطح رطوبت در محیط‌های حساس به دما نظیر اتاق‌های کالیبراسیون، انبارها، گلخانه‌ها، اتاق زیرشیروانی، زیرزمین و خانه‌ها است. این نوع ثبت کننده داده معمولا دارای حسگرهای داخلی جهت اندازهگیری میزان رطوبت بوده و در صورت عبور از محدوده مجاز رطوبتی، شروع به هشدار دادن می‌کند.

دیتالاگر فشار

دیتالاگر فشار دستگاهی است که از آن برای اندازه گیری میزان فشار گازها، مایعات، سیالات و حتی پارامترهایی نظیر سطح آب، ارتفاع و سرعت استفاده می‌کنند. این دستگاه بسته به محیط مورد نظر، قادر به ثبت و ذخیره داده های مرتبط با فشار و فشار مطلق و یا ورودی پل برای اندازه گیری فشار یا بار می‌باشد. Data logger فشار اغلب جهت مقاومت در شرایط سخت و زیر آب طراحی می‌شود.

دیتالاگر ارتعاشی

دیتالاگر ارتعاشی اغلب برای ثبت میزان لرزش ها و ضربات در مدت زمان مشخص طراحی می‌شود. این دستگاه، داده ها را به صورت دیجیتالی و در قالب شتاب و زمان ارائه می‌کند. Vibration data logger شامل سنسورهای شتاب سنج، پردازنده، رسانه ذخیره سازی و منبع تغذیه است.

دیتالاگر RTD

دیتالاگر RTD (ثبت کننده دمای ردیاب مقاومت)، حسگری است که نشانه‌ای از دما را ارائه می‌دهد. RTD data logger از یک سیم با جنس پلاتین، نیکل یا مس ساخته شده که به دور یک هسته شیشه ای یا سرامیکی پیچیده می‌شود. در نتیجه داده های مرتبط با رابطه مقاومت / دما را به طور دقیق اندازه گیری و ثبت می‌کند.

فهرست