عینک آزمایشگاهی

تماس با کارشناسان فروش: 09106166803

یکی ازالزامات آزمایشگاه، تامین ایمنی افراد مشغول در محیط آزمایشگاه می باشد. چشم از اصلی ترین اعضای بدن است که در صورت بروز مشکل برای این عضو امکان انجام کار سخت خواهد شد. وظیفه اصلی عینک های آزمایشگاهی محافظت از چشم در برابر برخورد اجسام ، پاشیده شدن اسید، مواد خطرناک دیگر و بخارات آن به چشم، محافظت در برابر اشعه UV ، تماس گاز های سمی با چشم و… است.

جنس عینک‌آزمایشگاهی:

بدنه اصلی این عینک ایمنی از جنس پی وی سی نرم و بهداشتی می باشد که بسیار نرم و شفاف بوده و خیلی راحت بر روی صورت قرار می گیرد . لنز روشن و یکپارچه این محصول از ماده ای به نام پلی کربنات تولید شده است . پلی کربنات نوعی ترکیب آلی از خانواده پلیمرهای ترموپلاستیک است که به دلیل شفاف بودن و سختی بالا ، به عنوان گزینه‌ای مناسب بجای شیشه در بخش‌های مختلف صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد، از ویژگی‌ های پلی کربنات می توان به مقاومت حرارتی بالا و عایق حرارت بودن ، جذب اشعه مضر ماورای بنفش و همچنین ضد ضربه و ضد خراش بودن آن اشاره کرد که این ویژگی ها ، آن را تبدیل به بهترین گزینه جهت استفاده در ساخت عینک‌ های ایمنی کرده است.

ویژگی های عینک‌آزمایشگاهی:

محافظت در برابر مواد شیمیایی ، مقاومت در برابر اشعه UV ، محافظت در برابر خراش و توجه به راحتی از آپشن هایی هستند که باید در عینک های آزمایشگاهی وجود داشته باشند. دوام در عینک‌آزمایشگاهی غیرقابل انکار است ، زیرا به صورت مکرر در معرض اشکال مختلف نور ، انرژی ، تاثیر جسمی و عوامل شیمیایی قرار می گیرد . راحتی استفاده از عینک ایمنی آزمایشگاهی نیز مورد توجه افراد است . در عینک های آزمایشگاهی می توانید پد های بینی و قسمت های جانبی را طوری تنظیم کنید تا در هنگام استفاده میزان لغزش کاهش یابد. در خرید عینک آزمایشگاهی به اشعه ماورا بنفش و طراحی لنز های مقاوم در برابر خراش و اعوجاج دقت کنید. اکثر فریم ها می توانند بدون هیچ مشکلی در زیر عینک های ایمنی آزمایشگاهی محافظ قرار گیرند. البته توجه داشته باشید که توصیه می شود هنگام استفاده از این کار ، فاصله ای بین هر دو جفت عینک قرار دهید. سبک بودن عینک های آزمایشگاهی جنبه دیگری از ویژگی های خوبی است که یک عینک ایمنی می تواند داشته باشد عینک آزمایشگاهی باید ضد بخار باشد. عینک های ضد بخار سبب دید شفاف می شوند و چشم را اذیت نمی کنند.

نکات عینک‌آزمایشگاهی:

  • هر زمان که از مواد شیمیایی استفاده می شود، باید از عینک ایمنی غیرمستقیم استفاده شود. آن ها برای محافظت در برابر انواع خطرات به خوبی روی صورت اطراف چشم قرار می گیرند و دریچه های مخصوصی دارند که اجازه ورود مایعات به داخل را نمی دهد.
  • هنگامی که از ظروف شیشه ای یا منابع گرمایشی استفاده می شود، باید از عینک ایمنی با هواکش غیر مستقیم یا مستقیم استفاده شود.
  • برای بسیاری از فعالیت های آزمایشگاهی علوم زمین یا میدانی که شامل مواد خورنده نیستند، عینک های ایمنی با سپر جانبی مناسب هستند.

عینک آزمایشگاهی

فهرست