ارلن

تماس با کارشناسان بخش فروش: 09106166803

ارلن ماير 

ارلن ماير (Conic Flask – Erlenmeyer) ظرف مخروطي شكل است كه در اندازه هاي متفاوت درست ميشود و قسمت بالاي آن باریك تر و اندكي برگشته و قيفي شكل است. با اين طرح هم مي توان از ريختن مايع به بيرون جلوگيري كرد و هم مي توان مايع را به داخل آن آسانتر ريخت. ارلن مایر ممكن است ساده يا مدرج باشد. از نوع مدرج آن براي برداشتن حجم معيني از مايع يا تعيين تقريبي حجم مايع استفاده ميشود. اما نوع ساده آن براي استفاده از كارهاي گوناگون مانند گرم كردن مايعات و تيتراسيون استفاده می شود. علاوه بر اين از ارلن مایر معمولا براي مخلوط کردن و حتي نگهداري مايعات و يا به عنوان جمع کننده محصول تقطير در عمل تقطير و يا جمع کننده مايع خارج شده از قيف جداکننده در هنگام عمل استخراج نيز استفاده مي شود.

یکی دیگر از ویژگی های ارلن مایر سرعت تبخیر مایع در آن بسیار کمتر از بشر بوده و بدون ترس بیرون ریختن محتوای آن می تواند چرخیده شود. همچنین اختلاف اصلی آن با بشر این است که ارلن را میتوان با درپوش‌های لاستیکی یا چوب پنبه پوشاند و محتوای فلاسک را مخلوط کرده یا به راحتی از جایی به جای دیگر انتقال داد. شایان ذکر است که ارلن ها را معمولا تحت گرمایش فوق العاده زیاد قرار نمی دهند و در این حالت باید از بالن‌ها یا اصطلاحا فلاسک فلورنس(Florence flask) استفاده نمود. اما مزیت ارلن مایر این است به واسطه ی شکل آن احتمال دارد که کمتر از یک فلاسک فلورانس سرازیر شود.

ارلن ماير را معمولا از جنس بوروسیلیکات که مقاوم به حرارت است می سازند. شیشه های پیرکس اصل تحمل دما تا 400 درجه سانتیگراد را دارند در حالی که نمونه های تقلبی تنها تحمل دمایی بین 150 تا 300 درجه سانتیگراد دارند. از طرفی دیگر شکل خاص آن با کفه ی تخت باعث ایستایی بالای آن گردیده و تقریبا هرگز واژگون نمی گردد.ارلن ماير دارای شکل های مختلف از جمله  دهانه تنگ، دهانه گشاد و ارلن با اتصال شیشه ای می باشد

 

 

برای اطلاع از قیمت ها و برند های موجود با کارشناسان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید.

فهرست