کابین نگهداری سیلندر

تماس با کارشناسان بخش فروش: 40881249 - 021

کابین سیلندر چیست؟

این کابین ها جهت نگهداری از سیلندر یا کپسول ها در آزمایشگاه می باشد، رعایت اصول ایمنی جهت نگهداری از کپسول گازهایی مانند اکسیژن، هیدروژن، استیلن و…. به دلیل خاصیت انفجاری، اکسنده و ……بسیار حائز اهمیت است. بعضی از مدیران و مسئولان فنی آزمایشگاه جهت کاهش هزینه ها برای نگهداری از کپسول ها از خریدن کابین سیلندر اجتناب می کنند، و فقط با یک تسمه چرمی یا وسایل دیگر کپسول را به دیوار تکیه می دهند، غافل از این که، این سیلندرها برای نگهداری نیاز به دمای مشخصی دارند و دمای بالای محیط یا حتی یک ضربه کوچک هم می تواند انرژی فعالسازی گاز درون سیلندر را بالا ببرد و فاجعه بیافریند، کابین سیلندر فضایی امن و ایمن برای نگهداری از کپسول ها در آزمایشگاه می باشد، برای مثال کپسول گاز حامل برای دستگاه  کروماتوگرافی گازی(GC-Gas Chromatography)، کپسول استلین  یا اکسیژن برای دستگاه جذب اتمی(AAS-Atomic Absorption Spectroscopy) باید در کابین سیلندر نگهداری شود. طبق استاندارد  2-BS EN 14470 کابین سیلندر گنجایش ماکسیمم 220 لیتر کپسول گاز تحت فشار را دارد، حال این سیلندر ها می توانند 50 یا 70 لیتری باشند.

استاندارد اروپایی EN 14470-2:2006 مربوط به طراحی و تست کابین سیلندر گازی تحت فشار مورد استفاده در آزمایشگاه در دمای اتاق است.

طراحی و ساخت کابین سیلندر باید به گونه ای صورت بگیرد که در مواقع آتش سوزی، حداقل 15 دقیقه (می تواند 30، 60 و 90دقیقه هم باشد) آتش به داخل کابین نفوذ نکند. به این ترتیب مدت زمان کافی برای خروج پرسنل از محیط آزمایشگاه و رسیدن تیم اطفای حریق وجود دارد.

جدول زیر طبقه بندی کابین سیلندر را بر اساس مدت زمانی که می تواند در مقابل انتشار آتش به فضای داخل کابین سیلندر مقاومت کند را نشان می دهد.

مشخصات فنی کابین سیلندر

جهت دریافت مشاوره و خرید کابین سیلندر اینجا کلیک کنید

فهرست