ملاحظات اساسی بن ماری

تماس با کارشناسان بخش فروش: 40881249 – 021

 ملاحظات اساسی بن ماری

کاربرد: معمولاً یک حمام آب مجزا برای هر آزمایشگاه شیمی، هر درمانگاه، خون‌شناسی‌ها، و انتقال خون لازم است. در آزمایشگاهی جانبی، یک حمام آب برای هر دو عمل انعقاد و انتقال خون کافی خواهد بود.
ظرفیت: یک حمام آب با گنجایش بین 2 تا 5 لیتر برای بخش‌های مرتبط با بیوشیمی کافی خواهد بود. ظرفیت آب بین 20 تا 25 لیتر به کار بخش‌های مرتبط با خون‌شناسی و میکروبیولوژی میآید.
مواد سازنده: یک تانک از فلز ضدزنگ، پولی‌کربن شفاف یا پولی‌پروپیلن داخلی را راحت‌تر میتوان تمیز کرد.
گستره‌ی دمایی: میتواند ثابت یا متغیر باشد، معمولاً بین 30 تا 100 درجه سانتی‌گراد. حمام‌آب‌های دمای ثابت معمولاً 37 درجه، گاهی 56 درجه، و گاهاً هم تا 70 درجه سانتی‌گراد هستند، مثلاً وقتی آگار شکلاتی آماده میشود. به یاد داشته باشید که دمای محیط ممکن است از دمای لازم برای حمام آب بیشتر شود.
نوسان دما: در عملیات انعقاد و بیوشیمی، نوسان دمایی مشخصی میتواند برای آزمایش‌ها مجاز باشد، آن‌هم با حساسیتی بین 0.5 درجه یا کمتر. برای رسیدن به کنترل دمایی در گستره‌ی 0.5 درجه سانتی‌گراد، یک کنترلر برقی و نیز یک همزن (هوایی یا آبی) لازم است. ترموستات شیشه‌ای متداول در حمام‌آب‌های قدیمی برای کنترل دقیق مناسب است. استبیلایزر یا تثبیت‌کننده‌ی ولتاژ هیچ کاربردی برای کنترلر شیشه‌ای ندارد. وقتی رنگ‌ها گرما داده میشوند یا وقتی آگار شکلاتی آماده میشود، نوسان دمایی چندان اهمیتی ندارد. در اینجا میتوان از حمام‌های بدون همزن استفاده کرد.
واحد ترکیب: واحدی مجهز به یک ملخ یا پروانه، که به سیرکولاتور یا گرداننده و پخش‌کننده‌ی غوطه‌ور هم شناخته میشود، آب را در دمایی ثابت به گردش درمیآورد، آن را پخش و حفظ میکند. خطایی در واحد ترکیب علت متداول ناکارایی دستگاه است. اگر در آزمایشی نوسان دما اهمیتی نداشته باشد، یک واحد ترکیب میتواند کنار گذاشته شود و یک حمام آب فاقد همزن انتخاب شود.
هیتر یا گرمکن: واحد گرم‌کننده میتواند درون حمام یا در کف تانک نصب شود. ظرفی مناسب پر از آب که در انکوباتوری با دمای 37 درجه نگه داشته شده جانشین مناسبی برای حمام آبی با دمای 37 درجه است.
تعویض‌پذیری: تأمین‌کننده‌ی حمام آب باید بتواند بخش‌های جداشونده‌ی دستگاه را برای شما فراهم کند. این بخش‌ها شامل ترمومتر، المنت حرارتی، و سوئیچ اصلی است. فیوز مجزا و ترموستات نیز باید در زمان خرید سفارش داده شوند.
منبع انرژی: قبل از انتخاب دستگاه، لازم است که امکانات ضروری برای تأمین انرژی حمام آب را با توجه به دسترس‌پذیری منبع برق‌تان در آزمایشگاه بررسی کنید. حمام آب میتواند با یک تثبیت‌کننده‌ی ولتاژ کار کند تا در مقابل جریان‌های متناوب برق مقاوم گردد، و نیز میتوان از منابع انرژی جایگزین مثل باتری‌های قوی استفاده کرد.
رعایت‌ها: حمام آب باید با آب تقطیرشده یا آب باران پر شود. این واحد میتواند با تمیزکننده‌های تجاری فولاد ضدزنگ تمیز شود. تمیزکاری هفتگی یا ماهیانه‌ی حمام توصیه میشود. المنت حرارتی را همواره باید تمیز نگه داشت تا برای مدت زمان طولانی دوام بیاورد. اشیایی که مستعد زنگ‌زدگی‌اند نباید در حمام آب گذاشته شوند.

ملاحظات اساسی بن ماری

برای اطلاع از قیمت ها و برند های موجود با کارشناسان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید.

فهرست