دماسنج دیجیتال

تماس با کارشناسان بخش فروش: 40881249 - 021

ترمومتر دیجیتال وسیله‌ای آزمایشگاهی است که برای سنجش دما و نشان‌دادن آن به‌صورت دیجیتال بر روی نمایشگر یا پنل کاربری استفاده میشود. در کاتالوگ ترمومتر داخلی‌ـ‌خارجی به ترمومتر یا دماسنج به‌عنوان یک وسیله‌ی مهم آزمایشگاهی پرداخته شده است. ترمومترها انواع گوناگونی دارند و تفاوت‌های ساده‌شان صرفاً در نحوه‌ی عملکرد مکانیسم داخلی آن و ارائه‌ی اطلاعات میباشد. در نتیجه، اینجا از اضافه‌گویی در مورد خصایص کلی این وسیله خودداری میشود و خواننده میتواند با رجوع به کاتالوگ ترمومتر داخلی‌ـ‌خارجی در مورد تاریخ این وسیله، عملکردها و کاربردهایش اطلاعات لازم را کسب کند. بااین‌حال، شرح برخی مسائل اساسی ضرورت دارد. عنوان ترمومتر از دو بخش ترمو (thermo) به معنای حرارت یا گرما، و متروم (metrum) به معنای سنجیدن یا اندازه‌گرفتن است.

کاربرد دماسنج دیجیتال
ترمومتر دیجیتال استفاده‌های فراوانی در آزمایشگاه‌ها و صنایع دارد. از جمله استفاده‌های متعارف آن نظارت بر فرایندهای مختلف و سنجش دمای آنهاست. از این وسیله در عرصه‌های مختلف همچون تشخیص وضعیت آب‌و‌هوا، شرایط جوی، آزمایش‌های محیطی و بوم‌شناختی، در علوم پزشکی و درمانی، در بیمارستان‌ها و صنایع داروسازی، همینطور در پژوهشگاه‌هایی که به محاسبات علمی دقیق نیاز دارند، از جمله در علوم مهندسی کاربردی، استفاده میشود. دماسنج‌های نانو (سنجش حرارت در مقیاس‌های بسیار کوچک موسوم به میکرومتری)، سرماسنجی (دماسنج‌های خاص دیجیتالی برای دماهای بسیار بسیار پایین)، دماسنج‌های روده‌ای و احشایی (در کاربردهای پزشکی)، دماسنج‌های خاص غذایی (از جمله برای تنظیم دقیق میزان پخت گوشت یا حرارت‌دادن دقیق به برخی شیرینی‌ها و قندها) از جمله دیگر دماسنج‌های متعارف هستند که همگی را به ترمومتر دیجیتال میشناسند و تفاوت بنیادی با یکدیگر ندارند مگر اینکه در عرصه‌های مختلف به کار میروند و بابت شرایط محیطی متفاوت میتوانند از بدنه‌ی متفاوت ساخته شده باشند، هرچند مکانیسم عملکردشان کاملاً مشابه یکدیگر است. امروزه انواع دماسنج‌های لیزری، میله‌ای، دیجیتالی، جیوه‌ای، الکلی، عقربه‌ای، گازی، و بی‌متال در گستره‌های صنعتی مختلف وجود دارند.

عملکرد دماسنج دیجیتال

ویژگی های دماسنج  دیجیتال
ویژگی‌های متعارف ترمومتر دیجیتال که باعث میشوند به‌عنوان وسیله‌ای آزمایشگاهی از دیگر ترمومترها متمایز شود عبارت‌اند از: دقت بالا، واحدهای اندازه‌گیری براساس سلسیوس و فارنهایت، نشان‌دادن دما در سه حالت حداکثر، حداقل، و فضای محیطی، هشدارهای ایمنی و عملکرد، پراب‌های ساخته‌شده از فولاد ضدخوردگی، سنسورهای مقاوم و دقیق، باطری‌هایی با طول عمر بالا، نمایشگر دیجیتال، وضوح بالای ال‌سی‌دی، ابعاد قابل‌حمل و کوچک، اندازه‌گیری گستره‌ی دمایی مناسب در انواع مختلف از 50- تا 200+ سانتی‌گراد، قابل‌استفاده در کاربردهای داخلی و خارجی، وزن سبک، ضریب خطا حداکثر تا 0.1 درجه سانتی‌گراد، روکش‌های محافظ قابل‌تنظیم، ضدآب، سوئیچ روشن‌وخاموش خودکار در صورت عدم‌استفاده، طراحی ارگونومیک سازگار با شرایط کاری انسانی، قابلیت کالیبراسیون خودکار در برخی نمونه‌ها، سرعت عملکرد بالا، حافظه‌ی بالا، قابلیت نگهداری شارژ باطری تا مدت زمان طولانی در صورت عدم‌ استفاده، مجهز به پراب‌های غوطه‌ورسازی درون مایعات، قابل‌استفاده برای کنترل دما در تجهیزاتی همچون هم‌زن، هم‌زن مغناطیسی، هات‌پلیت‌ها، و نظارت بر فرایند.

انواع دماسنج دیجیتال

شرایط نگهداری دماسنج دیجیتال

به محض اینکه ترمومتر دیجیتال خود را انتخاب کردید و آن را نصب کردید، دوست دارید برای سال‌ها از آن استفاده کنید. اهمیت زیادی دارد که از ترمومتر دیجیتال خود خوب نگهداری کنید تا طی سال‌های آتی مؤثر عمل کندمهم است که ترمومتر دیجیتال خود را از کجا و تحت چه شرایطی تهیه میکنید. پس در انتخاب خودتان باید دقت کنید. در مورد خرید درست و مناسب ابتدا باید به نیازهای خودتان و همراه با آن به هزینه‌هایتان فکر کنید. اما برای این کار هم پیشاپیش نیاز دارید که دانش لازم را برای خرید داشته باشید. باید بدانید که ترمومتر دیجیتال چه میکند، چطور عمل میکند، چه خصایصی دارد، چه نمونه‌هایی از این دستگاه‌ها وجود دارند.

شرکت استادارد آزما با کادری مجرب و با تجربه و با داشتن سابقه بیش از یک دهه در زمینه واردات و فروش تجهیزات آزمایشگاهی و اندازگیری راهنمایی مطمئن برای خرید حرفه ای شما خواهد بود.

برای اطلاع از قیمت ها و برند های موجود با کارشناسان فروش مجموعه  تماس حاصل فرمایید.

فهرست