انواع حمام اولتراسونیک

تماس با کارشناسان بخش فروش: 40881249 – 021

انواع حمام التراسونیک

حمام‌های التراسونیک یا تمیزکننده‌های التراسونیک سه نوع‌اند: حمام‌ التراسونیک رومیزی، حمام التراسونیک روسکویی، و حمام التراسونیک صنایع سنگین. این حمام‌ها میتوانند بسته به نوع استفاده و مقاصد آزمایشی دارای محفظه‌های متفاوت در اندازه‌های مختلف باشند. آنها همچنین به دو نوع دیجیتال و آنالوگ طراحی میشوند.

حمام اولتراسونیک رومیزی:

 این حمام‌های التراسونیک بسیار کوچک‌اند. این دستگاه میتواند عمل تمیزکاری و شستشو را در سطح آزمایش‌های بسیار سبک و با استفاده از ترنسدیوسرهای کوچک و ژنراتورهای بسیار کوچک انجام دهد. آنها روی یک میز به‌آسانی جا میگیرند. طراحی‌شان کوچک است و تنها یک محفظه دارند که باعث میشود بتوان ادوات بسیار حساس را در اندازه‌ی کوچک در آن قرار داد. آنها اصولاً برای کاربردهای سبک طراحی شده‌اند. از این حمام‌ها میتوان برای شستشوی جراحی و قطعات کوچک ماشین‌ها و به‌طور کلی ابزارآلات کوچک‌تر بهره برد.

حمام اولتراسونیک روسکویی:

این حمام‌های التراسونیک برای مقاصد آزمایشگاهی متعارف و اهداف پزشکی استفاده میشوند. این حمام ترنسدیوسر قوی‌تر نسبت به نوع اول دارد و از ژنراتور بهتری برخوردار است که در نتیجه‌شان به‌خوبی میتواند عمل تمیزکردن را انجام دهد. از این حمام‌ها برای دوره‌های زمانی طولانی‌تر استفاده میشود. اغلب این تمیزکننده‌ها ژنراتوری دارند که درون محفظه‌ای در داخل دستگاه در کنار فضای شستشو کار گذاشته میشود. اگر دستگاه گرم شود، و اگر محفظه و ژنراتور درون یک فضا باشند، آنگاه گرمای اضافه‌ای که هیتر یا گرم‌کننده ایجاد کرده میتواند بر ادوات الکترونیک دستگاه تأثیر بگذارد و باعث خرابی در ژنراتور شود. از این دستگاه نمیتوان برای عملیاتی همیشگی در همه روز هفته استفاده کرد. این دستگاه اندازه‌ی نسبتاً کوچکی دارد اما از مورد اول قدری بزرگ‌تر و جادارتر است و قدرت شستشوی بیشتری نیز دارد. از این وسیله در صنایع خودروسازی، در فرآوری‌های ماشینی، صنایع دریایی، و همینطور چاپ سه‌بعدی استفاده میشود.

حمام اولتراسونیک صنایع سنگین:

این حمام‌های التراسونیک از ترنسدیوسرها و ژنراتورهای بسیار قوی ساخته میشوند که انرژی بسیار بالایی را تولید میکنند. ژنراتورها مجزا از محفظه تعبیه میشوند و میتوانند در فاصله از محفظه کار گذاشته شوند. این حمام‌ها عمل شستشو را بسیار مؤثر انجام میدهند. آنها از فلز ضدخوردگی ساخته میشوند. از این حمام‌ها برای مقاصدی استفاده میشود که در آنها به فرکانس‌های پایینتر نیاز باشد. این دستگاه‌ها میتوانند بخش‌های مختلفی داشته باشند و گاهاً ویژگی خودکار نیز دارند.

جهت مشاوره و خرید انواع حمام اولتراسونیک با  کارشناسان فروش ما تماس بگیرید 

فهرست