دیونایزر

تماس با کارشناسان بخش فروش: 40881249 - 021

دستگاه آب دیونایزر چیست؟

دستگاه آب دیونیزه توانایی تولید آب خالص یا همان آب بدون هدایت الکتریکی (بدون یون) را دارد، این دستگاه شامل یک ستون کاتیونی و یک ستون آنیونی می باشد که تمام یون های معدنی موجود در آن را حذف می کند، در ستون آنیونی، یون ها ی دارای بار منفی مانند CO32-، SO42-، Cl، NO3 و …، در بخش کاتیونی یون های دارای بار مثبت مانند K+،Ca2+،Mg2+ و …وجود دارد، که با عبور آب از این رزین های مبادله یونی، آب تا حدود بالایی عاری از یون می شود، نکته حائز اهمیت این است که بعد از گذشت زمان این رزین های تبادل یونی کارایی خود را به دلیل اشباع شدن توسط یون های سنگین موجود در آب به هنگام عبور آن از دست می دهند، لذا احتیاج به احیا شدن دارند تا کیفیت آب تولید شده حفظ شود و عاری از هدایت الکتریکی باشد. مرحله بعدی تاباندن اشعه ماوراء بنفش می باشد، این اشعه با طول موجی در محدوده 180 تا 250 نانومتر، میکروب ها، ویروس ها و باکتری های موجود در آب را از بین خواهد برد. در مرحله آخر با عبور آب، از فیلتر غشایی UF با قطر منافذ بسیار ریز تمامی اجساد میکروب ها و ویروس ها حذف می شود تا آماده مصرف نهایی گردد.

آب تولید شده توسط دستگاه دیونایزر، درصد خلوص بسیار بالایی دارد، لذا به محض آن که در مجاورت هوا و میکروب ها قرار گیرد، آلوده خواهد شده و خلوص خود را به سرعت از دست می دهد و دیگر قابلیت استفاده تحت عنوان آب فوق خالص را ندارد، به این ترتیب اگر بلافاصله مورد استفاده قرار نگیرد، نمی توان از آن به عنوان آب با درجه خلوص بالا و فاقد هدایت الکتریکی در آزمایش های حساس در صنایع مختلفی مانند داروسازی، غذایی و … استفاده نمود.

ویژگی دستگاه آب دیونایزر شرکت استاندارد آزما:

  • کیفیت بالای آب تولید شود توسط تکنیک RO(اسمز معکوس) و تبادل یونی
  • هزینه سرویس و نگهداری بسیار پایین
  • سیستم کنترل اتوماتیک دستگاه با استفاده از سنسورهای فشار
  • سیستم کنترل فشار آب در هنگام قطع برق به صورت اتوماتیک
  • ظرفیت تولید آب مقطر تا پانزده لیتر در ساعت
  • دارای نمایشگر EC و TDS  به صورت هم زمان
  • مناسب جهت استفاده در مکان هایی با سختی آب بالا
  • ظرافت در ساخت بدنه توسط پیشرفته ترین سیستم های لیزر برش و از استفاده از فیلتر های اینلاین به منظور جلوگیری از آلودگی آب و کوچک کردن ابعاد دستگاه

از جمله کاربرد های دیونایزر در صنایع، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فهرست