ترازوی آویز

تماس با کارشناسان بخش فروش: 40881249 - 021

ترازوی آویز وسیله ای آزمایشگاهی است که برای اندازه گیری وزن و جرم اشیاء به طور آویز،معلق یا ایستاده استفاده می شود. این ترازو در رده ترازوهای آزمایشگاهی طبقه بندی می شود. ترازوی آویز به دلیل قابلیت آویزان بودن و نگه داشتن در دست یا آویزان نمودنش از بندها یا گیرها دارای امکاناتی است که ترازوهای رومیزی فاقد آنها می باشند و در واقع ترازوهای آویز وسیله ای است که جایگزین ترازوهای دقیق در محیط های غیر آزمایشگاهی می شوند طوری که می توان آن ها را به راحتی حمل و در شرایط مختلف و با دقت زیاد مورد استفاده قرار داد در نتیجه برای شرایط و آزمایشات خاص به کار می رود. به طور کلی ترازوها وسیله ای اساسی در همه آزمایشگاه ها می باشند.ترازوی آویز می تواند وزن را بر اساس واحدهای مختلف گرم، کیلوگرم، پوند، گرین و اونس اندازه گیری نماید.ترازوها باید متناسب یا پروتکلهای آزمایشگاهی و سیستم های کنترل کیفیت انتخاب شوند که مناسب نیازها و مقاصد هر آزمایشگاه باشند.

امروزه از ترازوهای آزمایشگاهی تقریبا در همه ی صنایع استفاده می شود اما از مهم ترین حوزه هایی که از این دستگاه استفاده می شود می توان به عرصه های صنعت داروسازی ، حوزه آموزشی، صنایع غذایی، تولید مواد شیمیایی و صنایع سنگین اشاره نمود.

کاربرد ترازو آویز

کارکرد ترازو آویز

کاربرد:

امروزه از ترازوهای متعارف خصوصا در آزمایشگاه هایی استفاده می شود که کارشناسان با تست سنجش وزن مواد، تست اندازه گیری میزان جرم نمونه ها، آزمایش های تولید فرمول برای مواد شیمیایی، تعیین چگالی مواد، آنالیز درجه خلوص مایعات، تست کنترل کیفیت و تست مطابقت ورودی و خروجی است اما ترازوهای آویز را برای مقاصدی به کار می برند که نمونه ها یا ادوات مورد اندازه گیری شکل یا اندازه غیر معمول داشته باشند یا ضرورت داشته باشد که از ترازو در محیط های کاری بیرون آزمایشگاه استفاده نمود.

کارکرد:

مسئله مهم در انتخاب ترازویی متناسب با کارکردهای مربوطه در آزمایشگاه این است که ظرفیت، دقت اندازه گیری، میزان تحمل وزن، اندازه ی نمونه ها و سرعت عملکرد دستگاه مد نظر قرار گیرند. نکته مهم دیگر محیط آزمایشگاه است که می تواند به دلیل رطوبت، ارتعاش، جریان های مختلف هوا مثل تهویه، اصحکاک، بخارات،گرانش، نوسانات دما ، محیط پرگرد و غبار، الکتریسته ساکن و سایر عناصر محیطی بر عملکرد این دستگاه حساس تأثیر بگذارد.

 

 

برچسب: ترازو آزمایشگاهی، ترازو آزمایشگاهی دیجیتال، ترازو آزمایشگاهی آنالیتیکال، ترازو آزمایشگاهی دو کفه ای، ترازو آزمایشگاهی یک کفه ای، ترازو آزمایشگاهی جیبی، ترازو رطوبت سنجی

فهرست